Pro Spektrum Stratton s.r.o.

Aktualizováno: 1 srpna 2023
  • Společnost Pro Spektrum Stratton s.r.o.
  • Místo Lobodice
  • Sektor Výroba a distribuce potravin
“Díky tomu, že se nemusíme zatěžovat tím, jak se splácí naše pohledávky, se můžeme plně soustředit na další projekty a inovace.” Petr Kochánek

Český výrobce potravin může díky factoringu dále expandovat

Společnost Pro Spektrum Stratton s.r.o. sídlící v Lobodicích u Tovačova vyrábí a distribuuje potraviny pro elitní evropské velkoobchody, jako jsou Penny, Spar, Kaufland, Metro nebo Aldi/Hofer. Denně tato firma posílá ke spotřebitelům více než 2 miliony balení potravin.

Společnost rychle roste. V roce 2023 plánuje prodat 4,5 milionů tun výrobků a zvýšit tak produkci o 70 % oproti roku předchozímu.

Sortiment firmy tvoří převážně rychloobrátkové zboží, například balení bílého a třtinového cukru, kyseliny citronové, koření a pekařských ingrediencí. Suroviny kupuje Pro Spektrum Stratton s.r.o. od dodavatelů z celého světa. To však znamená velký tlak na cash flow. Potraviny jsou rychloobrátkovým zbožím, které je nutné rychle proměnit za peníze, aby bylo možné nakoupit další suroviny nebo investovat do automatizace. Tyto plány ale významně brzdila dlouhá splatnost vystavených faktur. Firma Pro Spektrum Stratton s.r.o. tedy hledala řešení, které by pomohlo splatnost faktur zkrátit.

Jako nejlepší volba se ukázala nabídka firmy Bibby Financial Services. „Líbí se nám jejich individuální přístup a to, že jsou schopni připravit financování každému na míru,“ uvádí jednatel společnosti Pro Spektrum Stratton s.r.o. Petr Kochánek.

Factoring od Bibby Financial Services pro firmu znamenal zkrácení dlouhé platnosti faktur na minimum. V den, kdy faktury zašleme, máme obvykle také finanční prostředky na našem účtu,“ doplňuje ekonomka Pro Spektrum Stratton s.r.o. Irena Jašková. „Můžeme si tak dobře plánovat cash flow a současně úhrady našich závazků v termínu.“ To celé funguje na jedné softwarové platformě.

Díky tomu, že se nemusíme zatěžovat tím, jak se splácí naše pohledávky, se můžeme plně soustředit na další projekty a inovace,“ uzavírá Petr Kochánek.