O nás

Jsme největší nebankovní factoringová společnost specializovaná na provozní financování malých a středních firem. 

V ČR poskytujeme služby stovkám společností – od logistiky či autodopravy přes potravinářství a strojírenství až po velkoobchod nebo služby. 

Máme 46 poboček na 4 kontinentech. Jsme členem Mezinárodní faktoringové asociace a Asociace Factoringových společností ČR.


Svým klientům poskytujeme komplexní finanční servis v oblasti provozního financování na principech factoringu, nad rámec běžných bankovních standardů, na základě individuálně a nezávisle posuzovaných podmínek a respektování požadavků časově flexibilního řešení.

Klientům pomáháme překonat výkyvy v hotovosti, stabilizovat cash flow, snížit rizika problematické platební morálky odběratelů a omezit dopad ekonomické krize na jejich podnikání:

● prověřováním a monitorováním bonity odběratelů

● pojištěním pohledávek (platební neschopnosti odběratelů)

tuzemským a exportním factoringem (regresním a bezregresním)

● evidencí a správou pohledávek

● inkasem pohledávek.


Proč Bibby? Začalo to v roce 1807 v Liverpoolu...


Tehdy se pan John Bibby oženil a koupil svoji první loď. A začal obchodovat.


Z Anglie vyplouvaly lodě s textilem či keramikou – a vracely se od indických, středomořských a amerických břehů s ovocem, vínem, kořením, hedvábím, kávou či rumem.
Bibby flotila se brzy rozrostla na desítky plachetnic a on musel řešit to, co řeší každý exportér: kde vzít hotovost na další byznys, když zboží je ještě na cestě.
Jako pozdější akcionář a ředitel Královské banky v Liverpoolu tak začal John Bibby s „B2B finančními službami“ dávno předtím, než vzniklo toto označení.

Specializace na provozní finance


Bibby Line Group se během dvou staletí stala jednou z největších světových společností v lodní dopravě. 


V roce 1980 Derek Bibby oficiálně rozdělil stávající společnost na Bibby Distribution (pro oblast dopravy a logistiky) a Bibby Financial Services – pro poskytování finančních (faktoringových) služeb.
V současnosti řídí Bibby Line Group šestá rodinná generace reprezentovaná Sirem Michaelem Bibbym.

Kontaktujte nás – nezávazně!

Máte jakýkoliv dotaz? Nejste si jisti, které řešení je vhodné právě pro vás? Chcete si dohodnout nezávaznou schůzku s naším obchodním manažerem a vše prodiskutovat osobně či přímo požádat o nabídku financování pro vaši firmu? Pak nás neváhejte kontaktovat ještě dnes.

Vyplňte a odešlete jednoduchý formulář níže nebo pište na e-mail info@bibbyfinancialservices.cz. Ozveme se vám do 24 hodin (v pracovní dny). Potřebujete okamžitou odpověď? Zavolejte nám zdarma na 800 111 008.


Fill out my online form.

Naše kanceláře ve světě