Britský den v Ostravě pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje

Minulý pátek se v Ostravě představili místním podnikatelům zástupci Britské obchodní komory a dalších firem, které se specializují na česko-britské obchodní vztahy. Záštitu nad Britským dnem v Ostravě měl primátor Tomáš Macura a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Akce byla zaměřená na podporu malých a středních podniků z regionu v rozvoji jejich podnikání, a to formou prezentací, diskuzí či jiných praktických příspěvků z podnikatelské sféry. Cílem bylo i představit Velkou Británii jako přední ekonomiku v Evropě s vynikajícími podmínkami pro podnikání a nasměrovat firmy k tomu, jak ve Velké Británii investovat a jaké příležitosti tento trh nabízí.

Seminářů na různá témata se zúčastnilo přibližně sedmdesát zástupců firem nejen z Moravskoslezského kraje. „Britský den měl u podnikatelů velmi příznivý ohlas. Již v průběhu naší přednášky na téma EXPORTUJTE CHYTŘE A BEZPEČNĚ! S FACTORINGEM… měli účastníci konkrétní dotazy k financování exportu. Během akce nás oslovili další z účastníků s dotazy na případnou spolupráci, a to jak ohledně financování konkrétní firmy, tak i dlouhodobější  spolupráci na bázi brokerské činnosti.“ dodal Pavel Holík, ze společnosti Bibby Financial Services.

Posted by on 25 března 2015.