Britský den v Ostravě zaštítí hejtman i primátor

Pod záštitou ostravského primátora Tomáše Macury a Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, se ve středu 20. března od 9.30 uskuteční Britský den v Ostravě. Akci, jež má pomoci místním podnikatelům prosadit se v konkurenci nejen v Česku, ale také ve Velké Británii, bude hostit budova Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Organizátorem je Britská obchodní komora v České republice (BCC).

Akce je zaměřena na podporu malých a středních podniků z regionu v rozvoji jejich podnikání, a to formou prezentací, diskuzí či jiných praktických příspěvků z podnikatelské sféry. Cílem je i představení Velké Británie jako přední ekonomiky v Evropě s vynikajícími podmínkami pro podnikání a poradit firmám, jak lze ve Velké Británii investovat a jaké příležitosti tento trh nabízí. Akce je zároveň určena i pro pobočky pražských firem, jež hledají nové obchodní příležitosti v Moravskoslezském kraji.

O své zkušenosti z obchodního prostředí Velké Británie se podělí odborníci i konkrétní podnikatelé, kterým se podařilo se na britských ostrovech prosadit. „Obrací se na nás stále více klientů, kteří by chtěli podpořit svůj export do Velké Británie. Formou exportního faktoringu jim nabízíme nejen finanční zajištění, ale také například informace o daném trhu a prověření odběratelů,“ uvedl Michal Gabriel, generální ředitel factoringové společnosti Bibby Financial Services, jež je jedním z partnerů akce.

Britové mají o obchodní vazby s Českou republikou stále větší zájem, a to je jeden z důvodů, proč BCC pořádá Britské dny po celé ČR. „Naším úkolem je říci anglickým firmám, že je o ně v Čechách zájem, a naopak zdejším lidem, že Velká Británie je blíže, než se zdá. Mnoha Čechům stále připadá naše země hodně vzdálená,“ uvedl Stephen Ridgway z Britské obchodní komory.

Program začíná v 9.30, všechny prezentace budou pouze v českém jazyce. Registrovat se je možné na portálu Britské obchodní komory (www.britishchamber.cz).

Posted by on 24 února 2015.