Britský den v Liberci přilákal na šedesát podnikatelů

Tipy, jak efektivně rozšířit své aktivity za kanál La Manche, představili včera severočeským podnikatelům zástupci Britské obchodní komory a dalších firem, které se specializují na česko-britské obchodní vztahy. Záštitu nad Britským dnem v Liberci měl primátor Tibor Batthyány.

Akce byla zaměřená na pomoc firmám v rozvoji jejich podnikání. Program zahrnoval prezentace odborníků z obchodního prostředí Velké Británie, příběhy úspěšných společností na britském trhu a praktické rady pro firmy, které by rády expandovaly na zahraniční trhy. „Záštitu nad akcí jsem slíbil, protože jsem přesvědčený, že je důležitá každá podpora rozvoje místního byznysu,“ řekl primátor Liberce.

Ekonomika Velké Británie roste o více než tři procenta, navíc britské firmy mají o spolupráci s českými podnikateli stále větší zájem. „Akce byla zaměřena nejenom na malé a střední podniky, ale přínos měla například i pro začínající firmy. V rámci přednášek jsme účastníkům mimo jiné nabídli fundovanou pomoc v oblasti exportu,“ řekl Jiří Jaroš, manažer společnosti Bibby Financial Services, jež se věnuje provoznímu financování (factoringu).

Série včerejších seminářů se zúčastnilo přibližně šedesát zástupců firem nejen ze Severočeského kraje. „Britský den měl u podnikatelů velmi příznivý ohlas. Ještě během akce nás oslovili dva z účastníků s dotazy na případnou spolupráci,“ dodal Jiří Jaroš.

Posted by on 28 ledna 2015.