Jak se prosadit ve Velké Británii? Tipy přinese Britský den

Jak rozvinout své podnikání za kanál La Manche? Tipy, jak úspěšně prorazit na britský trh, nabídne podnikatelům (nejen) z Olomouckého kraje Britský den. Ten se bude konat v sále Centaurus Regionálního centra v Olomouci 12. června.

Ekonomika Velké Británie roste o více než tři procenta, a nejen proto má česko-britský obchod vysoký potenciál. „Akce je zaměřena na pomoc firmám v rozvoji jejich podnikání. Mimo jiné poskytneme i tipy, jak se svou firmou expandovat na trh Spojeného království,“ vysvětloval Michal Gabriel, generální ředitel britské společnosti Bibby Financial Services, která poskytuje především malým a středním podnikatelům provozní financování (factoring).

V rámci přednáškové části vystoupí zástupci Britské obchodní komory, nejvýznamnějších britských firem i čeští podnikatelé, kterým se podařilo se na britských ostrovech prosadit. Britové mají o obchodní vazby s Českou republikou stále větší zájem, a to je jeden z důvodů, proč komora pořádá Britské dny po celé ČR. „Naše přednáška bude zaměřená na financování exportu do Velké Británie. Tedy jak posunout svůj byznys bez zbytečných rizik spojených s etablováním na tamním trhu nebo inkasem pohledávek,“ uvedl generální ředitel Bibby Financial Services, která patří do britské skupiny Bibby Line Group působící v 50 zemí po celém světě.

Program začíná v 9.30, všechny prezentace budou pouze v českém jazyce. Registrovat se je možné na portálu Britské obchodní komory (www.britishchamber.cz).

Posted by on 27 května 2015.