Do čela Asociace factoringových společností se postavil Michal Gabriel

Novým předsedou Asociace factoringových společností ČR byl na příští dva roky zvolen Michal Gabriel, generální ředitel Bibby Financial Services pro Českou republiku a Slovensko. Ve funkci vystřídal Tomáše Morávka z ČSOB Factoring. 

Asociace factoringových společností (AFS ČR) zastupuje všechny významné poskytovatele factoringového financování na českém trhu a na podzim letošního roku oslaví patnáctileté výročí svého založení. „Naším primárním cílem je edukovat zástupce malých a středních podniků o možnostech flexibilního provozního financování, které factoring představuje. Ten firmě nejen pomůže posílit její cash-flow, ale současně factoringová společnost zajistí správu pohledávek doma i v zahraničí, včetně případného převzetí rizika nezaplacení odběratelem.“ 

Ing. Michal Gabriel, MBA, působí ve společnosti Bibby Financial Services od roku 2007. V lednu 2012 se stal generálním ředitelem pro Českou republiku, od loňského ledna vede společnost také na Slovensku.

Factoring představuje vhodný finanční nástroj pro řízení cash-flow malých a středních firem. Není pouhým úvěrem, ale nabízí pro své uživatele komplex služeb různého rozsahu v oblasti správy a inkasa pohledávek, případně až po převzetí rizika neplacení z důvodu platební neschopnosti či nevůle jednotlivých odběratelů.

Členské firmy AFS ČR v minulém roce profinancovaly pohledávky za celkem 164 miliard korun, přičemž 26% představovaly pohledávky za zahraničními odběrateli (exportní factoring) a ve 38% factoringové společnosti převzaly i riziko nezaplacení odběratelem (bezregresní factoring). Více informací naleznete na www.clfa.cz v sekci Factoring.

Posted by on 01 května 2015.