Jak podnikat ve Velké Británii?

Bibby byla při tom.

Ekonomika Velké Británie roste o více než tři procenta, a nejen proto má česko-britský obchod vysoký potenciál. To je hlavní motiv Britského dne, který se ve středu konal v Českých Budějovicích.

V rámci přednáškové části vystoupili zástupci Britské obchodní komory (BCC), nejvýznamnějších britských firem i čeští podnikatelé, kterým se podařilo se na britských ostrovech prosadit. Účastníkům poskytli mimo jiné tipy, jak úspěšně rozšířit své aktivity za kanál La Manche. „Jde o mix témat napříč všemi obory. Prioritně se jedná o export, ale řeší se také problematika spojená s importem,“ vysvětloval Richard Holešinský, obchodní ředitel britské společnosti Bibby Financial Services, která poskytuje především malým a středním podnikatelům provozní financování (factoring).

Britové mají o obchodní vazby s Českou republikou stále větší zájem, a to je jeden z důvodů, proč BCC pořádá Britské dny po celé ČR. „Podnikatelé znají seznam vystupujících firem dopředu, mají proto možnost seminář cíleně navštívit a dozvědět se něco o tématu, které je pro ně přínosné,“ uvedl obchodní ředitel Bibby Financial Services.

Posted by on 27 listopadu 2014.