Výtěžek z Coffee morning v Brně podpořil autistické děti

Bibby Financial Services na charitativní akci získala třináct tisíc korun pro APLA-JM o. s.

AplaTřináct tisíc korun vynesla charitativní akce s názvem Coffee morning, která se uskutečnila v Brně. Získané prostředky poputují na konto Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s., ta je použije např. na podporu nově otevřeného poradenského centra v brněnské Nerudově ulici.

Akci uspořádala společnost Bibby Financial Services, jež se věnuje provoznímu financování (factoringu) pro malé a střední podniky. Organizátoři se nechali inspirovat projektem Coffee morning, který probíhá po celém světě. V jeho rámci účastníci napečou sladké pečivo a cukroví, jež si pak navzájem s kolegy „prodávají“. „Vybrali jsme šest a půl tisíce korun. Ve spolupráci s naším dlouholetým charitativním programem Giving something back jsme tuto částku zdvojnásobili,“ uvedla marketingová manažerka Barbora Kvasničková.

Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA) získává většinu prostředků z dotací, což však nepokrývá veškeré potřebné náklady. „Významnou část rozpočtu musíme shánět v soukromém sektoru nebo hradit z vlastních zdrojů. Společnost Bibby připravila pro své zaměstnance a partnery zajímavé zpestření a navíc nám vybraným příspěvkem velmi pomohla,“ uvedl Tomáš Dostál, ředitel APLA-JM o.s.

Asociace nabízí pomocnou ruku rodinám s autistickými dětmi – poskytuje jak konzultační, tak i psychoterapeutickou podporu v rámci, hledá zaměstnavatele pro lidi s tímto onemocněním, zajišťuje jim osobní asistenci, volnočasové aktivity či sociální rehabilitaci. „Porucha autistického spektra u dítěte významně ovlivní celou jeho rodinu. Naším posláním je její podpora – především umožnit lidem s tímto onemocněním setrvat v přirozeném prostředí a pomáhat rozvoji jejich osobnosti,“ vysvětloval Tomáš Dostál. APLA tak nejen pořádá vzdělávací a osvětové akce nebo poskytuje sociální služby, ale také organizuje volnočasové aktivity. „Mezi ně patří například zájmové kroužky, sobotní výlety nebo tábory v čase letních prázdnin.. Tyto činnosti jsou mezi pracovníky obzvlášť oblíbené, protože nás velice těší sledovat, jak setkání s ostatními dětem prospívá,“ dodal ředitel APLA-JM o.s.

Posted by on 11 prosince 2014.