British days v Českých Budějovicích

Nové příležitosti pro podnikání

Jak se prosadit v konkurenci firem nejen v Česku, ale také ve Velké Británii. Takový cíl má Britský den v Českých Budějovicích, který se koná ve středu 19. listopadu v sále zastupitelstva v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Akci pořádá Britská obchodní komora v České republice (BCC) a záštitu poskytlo statutární město České Budějovice.

O své zkušenosti z obchodního prostředí Velké Británie se podělí odborníci i konkrétní podnikatelé, kterým se podařilo se na britských ostrovech prosadit. „Akce je zaměřena na pomoc firmám v rozvoji jejich podnikání. Mimo jiné poskytneme i tipy, jak se svou firmou expandovat na trh Spojeného království,” uvedl Michal Gabriel, generální ředitel factoringové společnosti Bibby Financial Services.

Britové mají o obchodní vazby s Českou republikou stále větší zájem, a to je jeden z důvodů, proč BCC pořádá Britské dny po celé ČR. „Naším úkolem je říci anglickým firmám, že je o ně v Čechách zájem, a naopak zdejším lidem, že Velká Británie je blíže, než se zdá. Mnoha Čechům stále připadá naše země hodně vzdálená,“ uvedl Stephen Ridgway z Britské obchodní komory.

Program začíná v 9.30, všechny prezentace budou pouze v českém jazyce. Britský den v Českých Budějovicích bude zakončen slavnostní večerní recepcí s rautem a kulturním programem od 19.00 v historických prostorách budovy radnice v Českých Budějovicích. Setkání se zúčastní vybraní členové Britské obchodní komory, zástupci britské ambasády, zahraničních firem a významných společností v regionu. Součástí programu bude mimo jiné ochutnávka whisky a tradičního britského občerstvení nebo živá hudba.

Posted by on 13 listopadu 2014.