Bezregresní factoring

Provozní finance s jistotou úhrad pohledávek

Společnost Bibby Financial Services uvádí ode dneška na trh inovovaný produkt - bezregresní factoring, který nově kryje 90% hodnoty pohledávek.

Jako reakci na průzkum trhu, který pro firmu realizovala agentura IPSOS v červnu tohoto roku, se v krátkém časovém úseku podařilo společnosti BFS připravit pro český trh inovovaný produkt - bezregresní factoring - resp. Provozní financování s jistotou úhrad do výše 90% hodnoty pohledávek. 

Základem tohoto produktu je provozní financování pohledávek vůči tuzemským i zahraničním odběratelům, při kterém je ošetřeno riziko neuhrazení pohledávek odběratelem z důvodu jeho platební nevůle nebo neschopnosti. 

V rámci bezregresního factoringu má klient i v případě kolapsu odběratele garantovanou úhradu až 90% hodnoty pohledávky, díky čemuž se více nemusí obávat druhotné platební neschopnosti způsobené neplatícími zákazníky. Oproti běžnému pojištění pohledávek má klient navíc k dispozici tuto částku okamžitě po vystavení pohledávky a nemusí čekat, často několik měsíců, na splnění podmínek pojištění a její refundaci ze strany pojišťovny, ani pojišťovně prokazovat, že odběratel je platebně neschopný. 

Bezregresní factoring je vhodný zejména pro ty firmy, které vstupují na nové trhy, nebo jejichž odbyt je závislý na malém počtu dominantních zákazníků, jakož i pro firmy, které rozšiřují své podnikatelské aktivity se stávajícími nebo novými zákazníky a obávají se rizik spojených s těmito změnami. 

Produkt nabízí komplexní službu provozního financování, jistotu úhrady a profesionální správu a inkaso pohledávek. Významným benefitem je i kompletní právní servis a hospodářské informace o zákaznících přímo z trhu ještě před první dodávkou zboží, což je jedinou kvalitní prevencí možných ztrát.

Na rozdíl od konkurence je Bibby Financial Services, a. s. nezávislým finančním partnerem, jehož procesy jsou rychlostí a flexibilitou plně přizpůsobeny potřebám klientů. Bibby Financial Services je společnost s dlouholetou lokální působností a mezinárodními zkušenostmi nadnárodní finanční skupiny se sítí 47 poboček na 4 kontinentech. Poskytuje rychlé reakce a schvalování financování a respektuje časovou flexibilitu při řešení problémů klienta. Každý klient má přidělenou zkušenou kontaktní osobu, která zajišťuje přímou komunikaci a komplexní servis a má dostatečnou kompetenci k řešení jakýchkoli požadavků klienta souvisejících s provozním financováním a dalšími poskytovanými službami.

Posted by on 01 listopadu 2014.