Největší nebankovní poskytovatel provozního financování se stal řádným členem České leasingové a finanční asociace

Praha, 17. dubna 2013 - Řady České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byly v těchto dnech posíleny o Bibby Financial Services, nejvýznamnějšího hráče na poli poskytování nebankovního provozního financování pro malé a střední firmy.

„Když v roce 1807 John Bibby zakládal svou firmu, netušil, že dává základ provoznímu financování,“ sdělil generální ředitel Bibby Financial Services Ing. Michal Gabriel a dodal: „Dnes máme 46 poboček na 4 kontinentech a jsme členem Mezinárodní faktoringové asociace, členy řady dalších národních asociací a tak je naše členství v ČLFA logické.“

K smyslu členství v asociaci ČLFA Gabriel dodává: „Cílem naší společnosti je posílit pozici v segmentu provozního financování pro malé a střední firmy, a tímto krokem chceme deklarovat naši přirozenou transparentnost a otevřenost. Hlásíme se tím také k etickému kodexu, který ČLFA vyžaduje po svých členech. Určitě je pro nás výhodou i spolupráce ČLFA se státní správou, například v otázce řešení problému s ručením za DPH.“ 

Jak může firmám pomoci provozní financování

Bibby Financial Services může pomoci překonat výkyvy v hotovosti, stabilizovat cash flow, snížit rizika problematické platební morálky odběratelů a omezit dopad ekonomické krize na podnikání:

  • prověřováním a monitorováním bonity odběratelů
  • ochranou proti platební́ neschopnosti odběratelů
  • tuzemským a exportním provozním financováním
  • evidencí a správou pohledávek
  • inkasem pohledávek. 

Často není třeba brát „úvěr navíc“, stačí „zajistit si své“ ve smyslu včasného inkasování prostředků z prodeje formou provozního financování, jakým je faktoring.

Kdo jsme

Bibby Financial Services je největší nebankovní společnost specializovaná na provozní financování malých a středních podniků. V ČR poskytuje služby stovkám společností – od logistiky či autodopravy přes potravinářství a strojírenství až po velkoobchod nebo služby. Máme 46 poboček na čtyřech kontinentech. Jsme členy Mezinárodní faktoringové asociace a Asociace faktoringových společností ČR a nově také České leasingové a finanční asociace.

Posted by on 15 dubna 2013.